İş Ayakkabıları

İŞ AYAKKABILARI

İş Ayakkabısı Önemi ve EN ISO Standartları

İş ayakkabıları, iş güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir. İşyerinde oluşabilecek kazaların önüne geçmek ve çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan iş ayakkabıları, doğru seçilmeli ve kullanılmalıdır. İş ayakkabısı özelliklerine göre farklı fiyatları mevcuttur. En ekonomik iş ayakkabısı fiyatları Fucan'da 

İş ayakkabılarının önemi, işyerindeki tehlikelerin farkında olmakla başlar. İşyerinde kullanılan malzemeler, aletler, makineler, kimyasallar gibi birçok unsura maruz kalan çalışanlar, doğru ayakkabı seçimi ile bu tehlikelere karşı korunabilirler. İş ayakkabıları aynı zamanda, çalışanların konforunu da sağlar. Uzun süre ayakta kalmak zorunda olan çalışanlar, doğru ayakkabı seçimi ile ağrı ve yorgunluğu azaltabilirler.

İş ayakkabılarının EN ISO standartları, ayakkabıların kullanım alanlarına göre belirlenir. EN ISO 20345 standartları, genel kullanıma uygun iş ayakkabıları için belirlenmiş standartlardır. EN ISO 20346 standartları, hafif endüstriyel kullanım amaçlı iş ayakkabıları için belirlenmiştir. EN ISO 20347 standartları ise, profesyonel endüstriyel kullanım amaçlı iş ayakkabıları için belirlenmiştir.

EN ISO 20345 standartlarına uygun iş ayakkabıları, burun kısmı alüminyum burunlu ayakkabı veya kompozit burunlu ayakkabı olarak üretilmektedir. Kaymaz tabanlı ve darbe emici özellikte olan ayakkabılardır. EN ISO 20346 standartlarına uygun iş ayakkabıları ise, EN ISO 20345 standartlarına göre daha hafif, ancak yine de kaymaz tabanlı ve darbe emici özellikte olan ayakkabılardır. EN ISO 20347 standartlarına uygun iş ayakkabıları ise, EN ISO 20345 ve EN ISO 20346 standartlarına göre daha profesyonel endüstriyel kullanıma uygun, kaymaz tabanlı, darbe emici ve antistatik özellikte olan iş güvenliği ayakkabılarıdır.

İş ayakkabıları, çalışanların güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir. İşyerindeki tehlikelere karşı korunmak için doğru seçilmiş ve kullanılmış iş ayakkabıları, çalışanların sağlığı ve konforu açısından da büyük bir öneme sahiptir.

    

Elektrikçi Ayakkabıları ve ESD Özellikli Ayakkabılar

Elektrikçi ayakkabıları, elektrik akımının vücudu etkilemesini önlemek için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, EN ISO 20345 standartlarına uygun olarak üretilirler. Elektrikçi ayakkabıları, genellikle çelik burunlu ve kaymaz tabanlıdır. Bu özellikleri sayesinde, işyerindeki elektrikli aletlere temas ettiğinde çalışanları korurlar. Ayrıca, elektrikçi ayakkabıları, antistatik özellik içerirler. Bu özellik sayesinde, statik elektriği toplayarak patlama riskini azaltırlar.

ESD özellikli ayakkabılar, Elektro Statik Deşarj (ESD) riski olan ortamlarda çalışanlar için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, EN ISO 20345 veya EN ISO 20347 standartlarına uygun olarak üretilirler. ESD özellikli ayakkabılar, statik elektriği toplayarak, çalışanlar ve hassas elektronik cihazlar arasında oluşabilecek zararlı etkileri önlerler. Bu özellikleri sayesinde, ESD özellikli ayakkabılar, elektronik ve hassas cihazların üretiminde, montajında veya test edilmesinde çalışanlar için idealdir.

Sonuç olarak, elektrikçi ayakkabıları ve ESD özellikli ayakkabılar, işyerindeki elektrik akımı ve statik elektriğin oluşturabileceği zararları önlemek için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, EN ISO standartlarına uygun olarak üretilirler ve çalışanların güvenliği için gereklidir.

S1, S1P, S2, S3 İş Ayakkabıları

S1 ayakkabı günlük kullanım için mükemmeldir. Kuru ortamlarda kullanılmak üzere iş sağlığı ve güvenliği ayakkabıları. Kompozit burunlu iş ayakkabısı. Tabanı kaymaz ve asit gibi solventlere karşı oldukça dirençlidir.

S1P ayakkabılar, S1 ayakkabılardan daha fazla güvenlik sunar. Tabandaki keskin ve delici cisimlerden gelebilecek batmaları önlemek için ayakkabı ile taban arasına yerleştirilen ekstra gergin tabana sahip ayakkabılardır. Yağa dayanıklı tabana ve şok emici topuğuna sahiptir. Aynı zamanda antistatiktir.

S2 ayakkabı güvenlik gerektiren işler için uygundur. Olası her türlü etkiye karşı dayanıklıdır. Yağa ve suya dayanıklı olduğu için ıslak ve yağlı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda şok emici bir topuk bölgesi ve anti-statik özelliklere sahiptir.

S3 ayakkabı da çivilere dayanıklı ayak bileği desteği sunar. Çelik orta tabana sahiptir. Yağa ve suya dayanıklıdır. Antistatik ve şok emici topuğu vardır.

Base İş Ayakkabıları
Toworkfor İş Ayakkabıları
Deltaplus İş Ayakkabıları
Mekap İş Ayakkabıları
Starline İş Ayakkakabıları
UPower İş Ayakkabıları
Swolx İş Ayakkabıları
Gripper İş Ayakkabıları
Segura İş Ayakkabıları